LE: Partizan remizirao kod kuće, Zvezda tijesno poražena u gostima

• 17.08.2017. 23:18

Fudbaleri Partizana i Videotona igrali su večeras u Beogradu nerešeno bez golova u prvoj utakmici baraža za plasman u Ligu Evropa.

Revanš utakmica izmedju Videotona i Partizana igraće se za nedelju dana u Felčutu.

Utakmica na stadionu u Humskoj igrana je pred nekoliko desetina navijača Videotona, koji su sa zapadne tribine bodrili svoj tim. Navijačima Partizana nije bio dozvoljen ulazak na stadion zbog kazne Evropske fudbalske uni)je.

U prvih 45 minuta utakmice apsolutno ništa nije dešavalo na stadionu u Humskoj, nije bilo velikih prilika i lijepih akcija, a viđen je i samo jedan šut u okvir gola.

Jedino vrijedno pomena iz prvog poluvremena je upravo taj šut u okvir gola. Marko Janković je u 35. minutu proigrao Miroslava Vulićevića koji je dobro šutirao sa oko 16 metara, ali je golman Adam Kovačik bio na pravom mjestu i poslao loptu u korner.

Drugo poluvrijeme je za nijansu bilo sadržajnije, ali su ponovo izostali golovi.

Crno-bijeli su ofanzivnije krenuli ka golu protivnika na početku nastavka i za samo dva minuta su imali dva slobodna udarca sa dobrih pozicija, ali su i Janković i Suma šutirali preko gola.

Poslije nekoliko napada Partizana uslijedio je korner za Videton i opasnost po gol Vladimira Stojkovića u 58. minutu. Korner je izveo Danko Lazović, glavom je šutirao Ronald Juhaš, ali je bio neprecizan. Samo nekoliko minuta kasnije uslijedio je i prvi udarac Videotona u okvir gola, šut je oprobao Loik Nego, ali je Stojković bio na pravom mjestu.

Partizan je u 68. minutu postigao gol, ali je pogodak Đurdjevića glavom poništen zbog faula u napadu.

Do kraja meča uglavnom se vodila velika borba na sredini terena, bilo je dosta prekida i faulova, a sjajnu priliku imao je Videoton u trećem minutu sudijske nadoknade vremena.

Danko Lazović centrirao je sa desne strane, a iz peterca je iz prve šutirao Loik Nego, ali je golman crno-bijelih Stojković dobro intervenisao i odbranio svoj gol.

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su večeras na gostovanju od Krasnodara sa 2:3 u prvoj utakmici plej-ofa za ulazak u Ligu Evropa.

zvezda

Golove za Krasnodar postigli su Ivan Ignatijev u 20, Viktor Klaeson u 46. i Sergej Petrov u 66. minutu, dok su pogotke za Zvezdu postigli Slavoljub Srnić u 57. i Aleksandar Pešić u 71.

Revanš utakmica između Crvene zvezde i Krasnodara igraće se za sedam dana u Beogradu.

Krasnodar je bolje počeo utakmicu, imao je potpunu inicijativu u prvih 20 minuta igre, što je ruskom timu i donijelo rezultat. Mihailo Risitć šutirao je sa oko 18 metara, golman Zvezde Milan Borjan uspeo je da odbije loptu, a na nju natrčao Ivan Ignatijev i doveo svoj tim do prednosti.

Šest minuta kasnije Zvezda je imala prvu priliku na utakmici, ali je njegov snažan šut sa oko 22 metara odbranio golman domaće ekipe Andrej Sinicin.

Imali su crveno-bijeli par minuta kasnije još jednu dobru situaciju pred golom Sinicina, ali je lopta poslije prekida koji je izveo Gelor Kanga nakon odbitka od defanzivca Krasnodara Aleksandra Marinoviča završila malo pored desne stative.

Zvezda je u nastavku prvog dijela igre imala kontrolu, ali nije ozbiljnije ugrozila gol Sinicina.

Drugo poluvrijeme loše je počelo po Zvezdu, koja je posle manje od minut igre primila gol. Kristijan Ramires je centrirao sa leve strane, a na drugoj stativi pronašao je Klasona koji je šutirao iz prve i savladao Borjana.

U 52. minutu Zvezda je došla do najbolje prilike na utakmici. Odlično su Nemanja Radonjić i Dušan Anđelković kombinovali po levoj strani, da bi potom centaršut uputio kapiten crveno-bijelih i u petercu uposlio Ričmonda Boaćija, ali je Sinicin refleksno odbranio njegov udarac.

Crvena zvezda je u 57. minutu smanjila zaostatak, a strijelac je bio Srnić sjajnim udarcem sa oko 20 metara. Sinicin je samo malo uspeo da zakači njegov šut po zemlji, ali ne i da odbrani svoj gol.

Dva minuta kasnije Krasnodar je postigao treći gol, ali on nije priznat, pošto sudije nisu dobro procijenile situaciju. Ristić je snažno šutirao sa oko 20 metara, pogodio je prečku i lopta je potom završila iza gol linije, ali je Borjan brzo pokupio loptu, pa je igra nastavljena.

Krasnodar je u 65. minutu umalo došao do trećeg gola, ali je Anđelković ovaj put dobro reagovao i sa gol linije izbaci loptu u korner poslije loba Ignatijva.

Upravo poslije tog kornera Krasnodar je došao do trećeg gola. Pavel Mamaev je na ivici šesnaesterca pronašao usamljenog Petrova koji je uhvatio volej i preciznim udarcem savladao Borjana.

Djelovalo je da Zvezda ne može ponovo da dodje do gola, ali je u 71. minutu Nemanja Milić u posljednji čas sustigao loptu u prostor koju je poslao Kanga i odigrao povratnu ka Aleksandru Pešiću, a ovaj je iz prve sa oko pet metara savladao Sinicina.

Do kraja susreta bitka se uglavnom vodila na sredini terena, Krasnodar je imao blagu incijativu, ali do prave prilike nije došao.

Utakmici na stadionu Krasnodar prisustvovalo je 24.527 gledalaca, od čega oko 1.000 Zvezdinih, među kojima je bilo veliki broj pristalica Spartaka iz Moskve.