Kvalifikacije za LŠ: Zrinjski izgubio od Maribora, Vardaru remi u Švedskoj

• 13.07.2017. 07:50

U prvim mečevima drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, fudbaleri Maribora sinoć su bili bolji od Zrinjskog na gostujućem terenu 2:1, BATE nije pobijedio rivala iz Jermenije, a Ludogorec je izgubio od Žalgirisa.

Žilina iz Slovačke je povela protiv šampiona Danske, Kopenhagena, ali to je bilo sve. Kopenhagen se probudio i rafalom Andrije Pavlovića stigao do velike pobjede. Reprezentativac Srbije je mrežu pogađao u 68, 73 i 83. minutu.

Maribor je slavio i pored toga što je od 68. minuta imao igrača manje. Isključen je Vrhovec zbog drugog žutog kartona, ali ni to nije pomoglo domaćima. Bivši fudbaler Vojvodine Nemanja Bilbija promašio je penal u 11. minutu i tada je krenulo sve po zlu za Zrinjski.

U 43. minutu Luka Zahovič je postigao gol za Slovence, uzvratio je Todorović u 89. minutu, a pobjedu gostima donio je iskusni Tavareš u samoj završnici susreta.

BATE se obrukao protiv Alaškerta iz Jeremije. Domaći su poveli u 43. minutu, ali je uslijedio šokantan autogol koji bi mogao skupo da ih košta.

Šok za Bugare! Ludogorec je na gostovanju u Litvaniji izgubio od Žalgirisa. Raniji "dželat" Zvezde i Partizana je vodio poslije prvog poluvremena, ali je u drugih 45 minuta dva puta vadio loptu iz mreže. Zanimljiv je i podatak da je na terenu za Ludogorec bio samo jedan bugarski igrač.