Kvalifikacije za LŠ: Partizan poražen od Olimpijakosa

• 26.07.2017. 07:14

Fudbaleri Partizana poraženi su od Olimpijakosa na svom terenu sa 3:1 u prvom meču trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Dvostruki strijelac za grčki tim bio je napadač Ben koji je individualnim kvalitetom poništio odlično izdanje crno-bijelih, dok je sve nade domaćina raspršio Emanuel Emenike u prvom minutu nadoknade vremena.

Jedini pogodak za Partizan, koji je u većem dijelu susreta bio bolji tim na terenu, postigao je Tavamba u 10. minutu.

Revanš meč na programu je za nedjelju dana u Pireju.

Utakmica u Humskoj počela je poluprilikom za Olimpijakos u 20. sekundi, da bi već u šestom minutu uslijedio "hladan tuš". Šampion Grčke poveo je nakon dobre akcije Bena i Marka Marina, ali i loše reakcije veznog reda i odbrane domaćina.

Ipak, samo četiri minuta kasnije ekipa Miroslava Đukića stigla je do izjednačenja. Kombinovali su Leonardo i Đurđević, napadač je pronašao Jankovića koji asistira Tavambi za 1:1.

Uslijedilo je nekoliko mirnijih minuta, prije nego što je predstavnik Srbije preuzeo kontrolu. Ekipa Miroslava Đukića, nošena navijanjem sa tribina, dobijala je većinu duela, imala nekoliko dobrih situacija, ali bez većih prilika.

Meč je nastavljen u istom ritmu, ekipe su imale po jednu šansu, prije nego što je u 56. minutu Ben fantastičnim udarcem pogodio za 1:2.

Olimpijakos je iz dvije dobre prilike stigao do velikog kapitala, poslije čega je za srpskog šampiona bilo teško da se vrati. Ostojić je imao jednu dobru šansu, prije nego što je Emanuel Emenike u samom finišu iskoristio "raspad" odbrane Partizana i postavio konačan rezultat.