Košarkaši Igokee osvojili Kup BiH

• 19.02.2017. 19:10

Košarkaši Igokee savladali su Bosnu u finalu košarkaškog Kupa Bosne i Hercegovine rezultatom 79:67.

Igokea je do svoje pete titule pobjednika Kupa na završnom turniru u Sarajevu pred punim tribinama Male dvorane KSC Skenderija došla s lakoćom. Najprije je u polufinalu razbila Zrinjski rezultatom 95:66, a ni danas nije imala problema protiv Studenata.

Ekipa iz Aleksandrovca je odmah na startu meča povela sa dvocifrenom prednosti (12:2), a Bosna je uspjela samo smanjiti na minus četiri (13:9) sredinom prve četvrtine.

Do kraja susreta prednost Igokee je rasla i do maksimalnih plus 21 (67:46) u 31. minuti, te su Aleksandrovčani zasluženo osvojilli Kup.

Igokeu je sa 17 poena predvodio Šibalić, dok je Vasiljević ubacio 19 poena za Bosnu.

Igokea je ranije osvajala titulu pobjednika Kupa BiH 2007., 2013., 2015. i 2016. godine, te se izjednačila sa Slobodom po broju osvojenih Kupova.