Klivlend na pragu finala Istoka, San Antonio i bez Parkera jači od Hjustona

• 06.05.2017. 11:55

Klivlend Kavalirsi su u noći između petka i subote poveli sa 3-0 u seriji protiv Toronto Reptorsa pobjedom 115:94.

U polufinalu istočne konferencije za sada nema velike neizvjesnosti. Sigurnom pobedom od 21 razlike Klivlend Kavalirsi "krče" put ka novom finalu konferencije u kome će ih čekati Boston ili Vašington.

Put je u trećoj utakmici protiv Toronto Reptorsa u Er Kanada centru svojoj ekipi još jednom olakšao Lebron Džejms, koji je uključio svoj plejof prekidač i zabeležio 35 poena, 8 skokova i 7 asistencija.

Sljedeća utakmica dve ekipe u kojoj Klivlend traži prolaz u finale Istoka, a Toronto kakvu takvu nadu da može dalje igra se između nedelje i ponedeljka u Er Kanada centru.

San Antonio je preokrenuo u seriji na 2-1 protiv Hjustona pobjedom od 103:92.

"Mamuze" su poslije prve utakmice i ubjedljivog poraza preokrenule rezultat u svoju korist. Ekipe su do poluvremena igrale ujednačen meč.

Sparsi tek početkom drugog poluvremena počinju da prave razliku, ali im "Rakete" nisu dozvolile da se značajnije odvoje. Nisu uspjeli, međutim, ni da priđu, pa su Sparsi na kraju pobjedili. Najveći doprinos tome dali su Lamarkus Oldridž i Kavaj Lenard. U Hjustonu je najviše poentirao Džejms Harden, čija 43 poena nisu na domaćem terenu dovela tim do pobjede.

San Antonio je u ovoj utakmici igrao bez Tonija Parkera koji se povrijedio u posljednjoj četvrtini druge utakmice. To je prvi put da tim igra utakmicu bez Francuza u plejofu poslije 221 utakmice u kojima je igrao.

Parker je operisan u petak, a Sparsi u nedjelju uveče traže novi brejk i priliku da kod kuće završe posao i prođu u finale Zapada.