Klivlend na megdan Voriorsima, Džejms prestigao Džordana VIDEO

• 26.05.2017. 07:32

Treću godinu uzastopno košarkaši Klivlenda i Golden Stejta odlučivaće o šampionu NBA lige.

Kavsi su u petoj utakmici finala Istočne konferencije deklasirali Boston u "TD Gardenu" sa 135:102 i ukupnim rezultatom 4:1 obezbjedili mjesto u borbi za titulu.

Prvi put u istoriji NBA lige isti timovi treću godinu uzastopno odlučuju o šampionu - Voriorsi su slavili 2015, a ekipa iz Ohaja im se revanširala godinu dana kasnije.

Aktuelni prvaci ništa nisu željeli da prepuste slučaju i već u prvoj četvrtini praktično su riješili meč. Duel u Masačusecu sa osam vezanih poena otvorio je Kevin Lav (8:3), a predvođeni raspucanim LeBronom Džejmsom gosti su u 10. minutu vodili sa nedostižnih 37:16.

Klivlend je u prvih 12 minuta postigao 43 poena i tako oborio rekord franšize po broju koševa u jednoj četvrtini, a u istom ritmu nastavili su do odlaska na odmor.

LeBron Džejms je na poluvremenu već imao 20 poena i po 7 skokova i asistencija, a sa 75 postignutih koševa tim iz Ohaja je zaokružio fenomenalna 24 minuta i postavio novi klupski rekord po broju koševa.

Gosti nisu postustajali i do cifre od 100 poena stigli su tri i po minuta prije kraja treće četvrtine i već tada je trener Tajron Lu startere počeo da izvlači iz igre i čuva za veliko finale sa Voriorsima.

Džejms je meč završio sa 35 poena (13/18 iz igre, 4/7 za tri), 8 skokova i isto toliko asistencija i 3 ukradene lopte, Kajri Irving je dodao 24 i 7 uspešnih dodavanja, Lav 15, uz 11 skokova, dok je Deron Vilijams svih 14 koševa upisao u prvom poluvremenu.

Ejveri Bredli je predvodio Seltikse sa 23 poena, Džerald Grin je imao 14, a Džei Krauder 11.

Utakmica u Bostonu ostaće upamćena i po tome što je Džejms, koji se sedmi put uzastopno plasirao u borbu za "prsten", na prvom mjestu liste strijelaca u plej-of duelima prestigao Majkla Džordana.