Klivlend na korak od NBA finala

• 24.05.2017. 08:08

Košarkaši Klivlend kavalirsa savladali su kao domaćini ekipu Boston seltiksa sa 112:99 u trećoj utakmici finala istočne konferencije.

Klivlend je poveo sa 3:1 u seriji i u narednoj utakmici će imati prvu meč loptu za prolaz u NBA finale.

Najefikasniji u pobjedi Klivlenda bio je fantastični Kajri Irving sa 42 postignutih poena a pomoć je imao u Lebron Džejmsu koji je postigao 34, kao i Lavu koji je dodao 17 poena i 17 uhvaćenih lopti.

Najraspoloženiji u gostujućoj ekipi bili su Bredli sa 19, poen manje imao je Krauder, 16 je postigao Horford dok je Olinik imao 15 poena.

Klivlend je samouvjereno ušao u meč sa željom za osvetu za treći meč koji su izgubili na domaćem terenu nakon velike prednosti.

Lebron Džejms odigrao je tada jednu od najlošijih plejof utakmica sa samo 11 postignutih poena za 45 odigrana minuta, a po uvodnim minutima četvrte utakmice, činilo se da je na pomolu novo "gušenje kralja".

Nakon dobrog početka Klivlenda uslijedio je energetski odgovor Bostona koji je veoma brzo i lako neutralisao prednost protivnika i stekao svoju.

Kelti su igrali veoma disciplinovano kako u odbrani tako i u napadu i iz odličnog protoka lopte, ali i odlične kretnje sa i bez nje uspjeli da potpuno drže Klivlend u svojim rukama prednošću od 16 poena.

U korist Klivlenda nije išla ni činjenica da je Lebron Džejms napravio četvrti faul na šest minuta do kraja prvog poluvremena.

Od tog trenutka pa sve do početka poslednje četvrtine, lidersku palicu preuzeo je Kajri Irving koji je na sve moguće načine terorisao koš Bostona.

Najzapaženiji bio je u trećoj četvrtini u kojoj je postigao čak 21 poen.

Klivlend je u tom periodu pojačao redove i agresivnost u odbrani i time uspio da anulira deficit a potom i povede.

Posljednji period meča pripao je Džejmsu koji je napokon ušao u ritam i postigao 15 poena u posljednjoj dionici ,čime je doveo svoju ekipu do  osjetnije prednosti.

U redovima gostiju se primjetio nedostatak glavne zvjezde Ajzee Tomasa u odlučujućim momentima meča, kada niko iz ekipe Bostona nije uspio da preuzme odgovornost.

Klivlend je tako došao do svoje treće pobjede nad Bostonom i jedna pobjeda ih dijeli do trećeg uzastopnog NBA finala.

Zanimljivo je da, ukoliko eliminišu Boston, u tom finalu će ih po treći put čekati isti protivnik, ekipa Golden Stejta.