Kirjos eliminisao Đokovića

• 16.03.2017. 07:21

Novak Đoković eliminisan je u osmini finala Mastersa u Indijan Velsu, pošto je u dva seta poražen od Australijanca Nika Kirjosa (6:4, 7:6).

To je drugi uzastopni turnir na kojem je Kirjos bolji od Đokovića, pa srpski teniser neće braniti trofej, koji je prethodne tri godine osvajao u Kaliforniji.

Kirjos je tako na drugom uzastopnom turniru bio bolji od Đokovića, pošto ga je prije dve sedmice savladao na turniru u Akapulku.

Po paklenom vremenu u kalifornijskoj pustinji i temperaturi od 35 stepeni, Australijanac je bio znatno koncentrisaniji i pokretniji, pa je došao do druge pobjede nad Novakom u isto toliko mečeva.
Kirjos je već na startu meča napravio brejk, što mu je bilo dovoljno da osvoji prvi set rezultatom 6:4.
U drugom setu viđena je velika borba, nije bilo brejka, pa je pobjednika tog dijela igre, ispostaviće se i meča, odlučio taj-brejk.

Kirjos je i u tom periodu pokazao veliku stabilnost i sa 7:3 dobio 13. gem drugog seta, ujedno i meč.
Đoković je tako prekinuo niz od 19 uzastopnih pobjeda u Indijan Velsu, pa neće braniti trofej koji je osvajao prethodne tri sezone.

Kirjos će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz duela između Rodžera Federera i Rafaela Nadala.
Turnir u Indijan Velsu igra se za ukupni nagradni fond od 6.993.450 dolara.