Kiks Lajpciga za povratak Bajerna na čelo Bundeslige

• 10.12.2016. 18:07

Danas je igrano 14. kolo Bundeslige, a minhenski Bajern je na liderskoj poziciji zamijenio Lajpcig.

Bavarci su sa visokih 5:0 savladali Volfsburg golovima Robena, Levandovskog (2), Milera i Košte i na taj način došli do 33. boda u sezoni.

Dolazak na prvo mjesto Bajernu je omogućio Ingolštat koji je sa 1:0 pogotkom Rodžera savladao dosadašnjeg lidera, ekipu Lajpciga. Ingolštat je u 94. minuti ostao bez isključenog Lekija.

Borusija Dortmund je remizirala protiv Kelna u gostima (1:1). Za domaću ekipu pogodio je letonski reprezentativac Rudnevs, a bod "Milionerima" donio je Rojs. Keln je meč završio sa igračem manje nakon što je u 94. minuti isključen Ozkan.

HSV je s minimalnih 1:0 savladao Augzburg golom srpskog reprezentativca Filipa Kostića, a obje ekipe su završile susret sa igračem manje nakon što su isključeni Holtbi krajem prvog i Korr sredinom drugog poluvremena. Emir Spahić se oporavio od povrede aduktora i odgledao je susret sa klupe za rezervne igrače domaće ekipe.

Frajburg je savladao Darmštat s 1:0 Petersenovim golom iz penala.