Kavalirsi izbjegli "metlu" u meču prepunom tenzija i oborenih rekorda VIDEO

• 10.06.2017. 08:18

Klivlend Kavalirsi su konačno uspjeli da savladaju Golden Stejt rezultatom 137:116 i tako prekinu njihovu seriju od 15 pobjeda u plej-ofu. Na taj način smanjili su prednost protivnika u finalnoj seriji na 1:3.

Znajući da nemaju šta da izgube, Kavalirsi su silovito otvorili meč i vrlo brzo stigli do dvocifrene prednosti (16:5)

Sredinom prve četvrtine imali su i plus 16, da bi poslije tri poena Durenta sa slobodnog bacanja Golden Stejt smanjio na minus šest (41:35). Ipak Klivlend je nastavio sa efikasnom igrom i uspio da obori rekord NBA finala, postigavši cak 49 poena u prvoj četvrtini.

Prva tri poena na meču postigao je Džej-Ar Smit, da bi u nastavku prvog poluvremena dominirala velika trojka Kavalirsa LeBron Džejms, Kajri Irving i Kevin Lav.

Klivlend je nastavio da povećava prednost i u drugoj četvrtini, stigavši do plus 20 (69:49). Golden Stejtu su falili poeni iz igre Stefa Karija, na drugoj strani Irving i Džejms imali su fantastičan procenat šuta.

Na kraju poluvremena rezultat 86:68, Klivlend je oborio rekord Filadelfije iz 1982. po broju postignutih poena za jedno poluvrijeme u NBA finalima.

U trećoj četvrtini, koju su obilježile velike tenzije i brojne tehničke greške, Klivlend uspjeva da održi veliku prednost.

Pao je još jedan rekord finala, kada je Korver pogodio 19. trojku za domaći tim.

Golden Stejt je posljednju četvrtinu otvorio serijom 8:0, ali fantastični Irving je imao odgovor i vratio svoj tim na plus 16.

Pomenuta velika trojka Kavalirsa je dominirala do kraja meča, pa je tako LeBron zabilježio tripl-dabl (31 poen, 10 skokova i 11 asistencija), dok je Kajri Irving ubacio 40 poena i zabilježio sedam skokova i četiri asistencije, a Kevin Lav je imao 23 poena, pet skokova i jednu asistenciju.

U timu Voriorsa najbolji je bio Kevin Durant sa 35 poena, četiri skoka i četiri asistencije.

Peti meč finalne serije igra se 13. juna, a domaćin će biti Golden Stejt.