Juve s igračem više slomio Porto, Sevilji pobjeda kod kuće

• 23.02.2017. 07:18

Ekipa Juventusa slavila je protiv Porta 2:0 (0:0), dok je Sevilja pobjedila Lester Siti 2:1 (1:0) u posljednjim prvim mečevima osmine finala Lige šampiona.

'Stara dama' se dugo mučila na 'Dragau', iako je od 27. minuta imala igrača više, jer je Aleks Teljes dobio dva žuta kartona u razmaku od 120 sekundi, ali je na kraju ipak uspjela da upiše siguran trijumf pred revanš – zahvaljujući rezervistima.

Najprije je Marko Pjaca u 72. minutu napokon probio bedem domaćih, Hrvat je poslao loptu ka Dibali i nastavio trk, a ona mu se na kraju odbila od noge defanzivca Porta prije nego što je poslao u dalji donji ugao za vođstvo.

Samo dva minuta kasnije, odnosno sve 60 sekundi pošto je Dani Alves ušao u igru 'Stara dama' imala je dva pogotka prednosti. Aleks Sandro centrirao je sa lijevog boka, a iskusni Brazilac lijepo primirio loptu grudima prije i zakucao je u mrežu iz polu voleja za konačan rezultat susreta.

S druge strane, 'Lisice' Klaudija Ranijerija mogu da budu zadovoljnije od Andalužana poslije gostovanja na Ramon Sančes Pichuanu. Šampion Engleske bio je potpuno bezopasan tokom većeg dijela meča, ali je na kraju izborio rezultat koji mu daje dobre šanse da se bori za četvrtinu finala elitnog takmičenja.

Domaći su bolju igru u prvih 45 minuta, kada je Lester uputio samo jedan šut ka njihovom golu, krunisali preko Pabla Sarabije u 25. minutu, posle centaršuta Eskudera, dok je deset minuta ranije Kasper Šmajhel zaustavio penal Hoakina Koree.

Tim rezutlatom otišlo se na odmor, iako je Sevilja još dva puta pogađala okvir gola gostiju, da bi Korea ispravio svoju grešku u 62. minutu, poslije divnog prijema i asistencije Stevana Jovetića.

Međutim, poslije prve prave akcije na meču, Lester je stigao do vrijednog gola. Endi Grej i Danijel Drinkvoter odigrali su dupli pâs na lijevom boku, da bi vezista Lestera poslao loptu na peterac, odakle je Džejmi Vardi smješta u gol i donosi nadu svom timu da može da produži svoju evropsku bajku.