Jokan i Mitar u finalu na Vembliju

• 15.05.2018. 07:38

Fudbaleri Fulama pobijedili su Derbi Kaunti u revanšu polufinala plej-ofa za ulazak u Premijer ligu na svom Krejven Kotidžu sa 2:0.

Golove su za domaće dali Rajan Sesenjon i Denis Odoi. Mada nijedan od dva gola nije dao Aleksandar Mitrović, on je odigrao dobro i bio stalna opasnost pred kaznenim prostorom Derbija.

Tim Slaviše Jokanovića i Aleksandra Mitrovića uspio je tako da nadoknadi 0:1 iz prvog duela i u finalu plej-ofa će igrati protiv boljeg iz dvomeča Aston Vile i Midlzbroa.

'Vila' poslije prve utakmice vodi 1:0. Ovo je ujedno i prvi put poslije četiri pokušaja da je Fulam uspio da prođe polufinale plej-ofa poslije sedam uzastopnih poraza.

Fulam je kao i u prvoj utakmici odmah od starta zaigrao dobro držeći loptu u nogama i tek su dva minuta prošla do prvog pokušaja Karnija. Već u devetom je Fulam mogao do vođstva. Abubakar Kamara je dobio loptu na desnoj strani, uposlio je Sesenjona, a ovaj očajno primirio loptu i uslijedio je loš udarac poslije kontre tri na jedan.

Fulam je nastavio da napada, Derbi da se brani, a Skot Karson da briljira na golu gostiju. Jedna od ključnih promjena u napadu Fulama je bio Kamara koji je bio starter umjesto Ajitea i to se pokazalo kao pravi potez Jokanovića.

Mitrović je u 35. minutu poslao loptu tik pored stative, a spomenuti Kamara je u 40. tukao sa dvadesetak metara, ali je Karson odbranio. Golman Derbija je do poluvremena "skinuo" Mitroviću zicer sa tri metra u 43. minutu pa je do poluvremena bio najzaslužniji za 0:0. Mitrović je i u nastavku odigrao dobro i imao je više šuteva ka golu protivnika, što iz situacija u kojima se nalazio, što iz onih koje je sam stvarao.

Sve što je Fulam promašio u prvoj utakmici i prvom poluvremenu druge vratilo se na naplatu u 47. minutu kada je Sesenjon poslije genijalnog dodavanja Johansena zatresao mrežu sa osam metara za 1:0. Tog trenutka je Fulam zaigrao još bolje sa većom željom da sve završi u nastavku. I uspio je. Kamara je dobro prošao po desnoj strani u 65. minutu, šutirao, ali je pogodio spoljnu stranu mreže i usput igrača Derbija.

Denis Odoi je najbolje skočio u kaznenom prostoru Derbija poslije izvedenog kornera i od stative je glavom pogodio mrežu, a Karsona po drugi put ostavio matiranog.

Fulam je do kraja uspio da se odbrani i sada čeka protivnika koji će mu se suprotstaviti na Vembliju u finalnoj borbi za ulazak u Premijer ligu naredne sezone.