Ivani Španović izmakla medalja: Broj sa dresa ostavio trag u pijesku!

• 11.08.2017. 22:13

Srpska atletičarka Ivana Španović nije uspjela da osvoji medalju večeras na Svjetskom prvenstvu u Londonu, pošto je u finalu zauzela četvrto mjesto.

Njen najduži skok bio je u drugoj seriji, kada je skočila 6,96 metara.

Španovićeva je prestupila u prvoj, četvrtoj i petoj seriji, dok je u trećoj skočila 6,77, a u posljednjoj šestoj skočila je 6,91 metar.

Iako je na snimku izgledalo da je Ivana u posljednjoj seriji skočila preko sedam metara, zvanični podaci pokazali su da je to bio skok od 6,91 metara.

Ispostavilo se da joj se otkačio broj sa dresa koji je ostavio trag u pijesku, pa je tako na najbaksuzniji način ikada ostala bez odličja.

Zlatnu medalju osvojila je Amerikanka Britni Ris sa 7,03 metara, drugo mjesto i srebrna medalja pripala je Ruskinji Darijoj Klišini, a bronza je pripala Tijani Bartoleti sa rezultatom od 6,97 metara.