Island šokirao i poslao Engleze kući

• 27.06.2016. 23:21

Fudbalska reprezentacija Islanda napravila je senzaciju plasmanom u četvrtfinale Evropskog prvenstva u Francuskoj.

U poslednjem duelu osmine finala Island je poslije preokreta pobijedio Englesku sa 2:1 i igraće protiv Francuske u borbi za polufinale.

Mnogi su govorili da je Island napravio grešku kada je golom u poslednjim trenucima protiv Austrije odabrao da ide u teži dio kostura. Mnogi su smatrali da će Engleska napuniti njihovu mrežu, posebno poslije ranog gola koji je već u četvrtom minutu sa penala postigao Vejn Runi.

Ipak, to se nije dogodilo. Island je odigrao još jedan herojski meč, uspio je da preokrene već u prvom poluvremenu golovima Rajnara Sigurdsona u 6. i Sigtorsona u 18. minutu.

U preostalom dijelu utakmice Engleska nije pronašla rješenje za fanatičnu borbenost rivala. U većem delu meča 11 igrača Islanda bilo je iza lopte, a tim Roja Hodžsona nije imao ideju kako da probije taj bedem.

Na kraju je ostalo 2:1, pa će ekipa Islanda igrati protiv domaćina u borbi za polufinale.

ENGLESKA (4-3-3): Hart – Voker, Kejhil, Smoling, Rouz – Dajer, Runi, Ali – Staridž, Kejn, Sterling.

ISLAND (4-4-2): Haldorson – Sevarson, Arnason, R. Sigurdson, Skulason – Gudmundson, Gunarson, G. Sigurdson, Bjarnarson – Bodvarson, Sigtorson.