Infarkt završnica: Arsenal pobijedio penalom u 98. minuti

• 22.01.2017. 17:53

Susret 22. kola engleske Premijer lige između Arsenala i Barnlija završen je pobjedom domaće ekipe rezultatom 2:1.

Nakon poprilično dosadnog prvog poluvremena, u drugom smo vidjeli mnogo uzbuđenja.

Najprije je Mustafi na Ezilovu asistenciju iz kornera doveo Tobdžije u vođstvo u 59. minuti, a samo šest minuta kasnije sudija Džonatan Mos je pokazao direktan crveni karton Džaki zbog prekršaja na sredini terena.

Do kraja susreta Barnli je pokušavao doći do izjednčenja, a nakon što je Mos najprije produžio susret za sedam minuta, a potom u 90+3. minuti dosudio diskutabilan penal za goste, Arsen Venger je imao mnogo toga da mu kaže i zbog toga je odstranjen sa klupe.

Siguran realizator sa bijele tačke bio je Grej i činilo se da će gosti otići kući sa bodom.

Ipak, u posljednjoj minuti je Sančez šutirao sa peterca, a Hiton odbio loptu u korner. Mos je dozvolio da se udarac iz ugla izvede, a nakon kratke kombinacije sa Mustafijem Sančez je centrirao, a Mi je đonom udario Košijelnija u glavu i Mos je pokazao na bijelu tačku.

Što se tiče samog kontakta u kaznenom prostoru, on je postojao, ali se Košijelni nalazio u ofsajdu prilikom centaršuta, te je Barnli drastično oštećen.

Sančez je šutirao lagano po sredini gola iz penala za veliku pobjedu Arsenala u 90+8. minuti susreta.

'''Серија: Од јутра до сутра (12+) (Р)

• 18:20 Емисија: Енерго клуб

Релевантне актуелности из области производње електричне енергије.