Indijan Vels: Đoković zakazao "sudar" sa Del Potrom

• 13.03.2017. 07:51

Novak Đoković savladao je Britanca Kajla Edmunda rezultatom 2:0 po setovima (6:4, 7:6) i plasirao se u treće kolo turnira u Indijan Velsu u kojem će mu protivnik biti Argentinac Huan Martin Del Potro.

Novak je na pravi način otvorio meč protiv Britanca kome je oduzeo servis već u prvom gemu i prednost brejka održavao do kraja seta koji je osvojio nakon 42. minuta rezultatom 6:4.

Početak drugog seta potpuno je pripao Britancu koji je vodio 3:0 i 5:2 ali je Đoković uspio da osvoji dva brejka protivniku i drugi set pošalje u tajbrejk.

U tajbrejku kao i u cijelom drugom setu su se smjenjivali brejkovi ali je srpski teniser izašao kao pobjednik tajbrejka a time i meča nakon sat i 50 minuta igre.

Novakov protivnik u odbrani turnira u Indijan Velsu u narednom kolu biće Argentinac Huan Martin Del Potro, 35. teniser na ATP listi koji je savladao Delbonisa sa 2:0 u setovima.