Thursday, May. 17, 2012

 
 

LIGA ŠAMPIONA: Posrnuli Čelsi traži spas u Napulju, Real protiv CSKA u Moskvi

02/21/2012

|

Pod kategorijom:

celsi mancester

Prošle nedjelje odigrane su prve četiri utakmice osmine finala Lige šamiona, a ovog utorka i srijede na programu su prvi susreti preostala četiri para koja se bore za ulazak u četvrtfinale najelitnijeg fudbalskog takmičenja.

Od 18 časova u Moskvi, CSKA dočekuje Real iz Madrida, a dva tima se do sada nikada nisu sastala u zvaničnoj utakmici.

Moskovljani imaju prednost domaćeg terena koja se ogleda u niskoj temperaturi i prema prognozama meteorologa, ona će biti nekoliko stepeni ispod nule u glavnom gradu Rusije.

Real u španskom prvenstvu ima 10 bodova prednosti nad drugoplasiranom Barselonom i ima velike šanse da osvoji prvu titulu poslije četiri sezone.

Španski tim je u posljednjih 30 utakmica u svim takmičenjima pobijedio u 27, a u svakom meču je postigao bar jedan gol.

CSKA nije odigrao zvaničnu utakmicu od sedmog decembra prošle godine, kada su u posljednjem meču Grupe B Lige šampiona u gostima pobijedili italijanski Inter i plasirali se u osminu finala.

Fudbaleri italijanskog Napolija dočekaće engleski Čelsi u prvom meču osmine finala Lige šampiona.

Napoli igra u dobroj formi jer u posljednja dva kola zabilježio dvije pobjede u prvenstvu i izbio na šesto mjesto, dok je Čelsi u problemima pošto pet mečeva nema trijumf, među kojima je i remi u FA kupu sa drugoligašem Birmingemom.

Meč na stadionu San Paolo počinje u 20.45. Italijanski tim sa klupe neće predvoditi trener Valter Macari pošto je suspendovan jer je na meču protiv Viljareala u grupnoj fazi takmičenja dobio crveni karton.

„Možda je paradoks, ali njihovi problemi u ovom trenutku u engleskim takmičenjima nama mogu predstavljati dodatnu prepreku“, rekao je Macari koga će na meču protiv Čelsija zamijeniti pomoćnik Nikolo Frustalupi.

Napoli u evropskim takmičenjima na domaćem terenu nije izgubio 16 godina, a Čelsi se deveti put uzastopno plasirao u drugu fazu Lige šampiona.

„Plavci“ imaju problema u odbrani, pošto se očekuje da kapiten Džon Teri i lijevi bek Ešli Kol zbog povreda neće biti u timu, ali se trener ekipe iz Londona Andre Viljaš-Boaš nada da će oni biti spremni.

U Napoliju su svi igrači zdravi, osim defanzivca Uga Kampanjara koji ima problema sa listom i na poziciji štopera će ga najvJerovatnije zamIJeniti Đanluka Grava.

Revanš mečevi su na programu 14. marta.

(beta)


Slične vijesti

Ostavi komentar

About Author