Igokea uzela Kup BiH

• 17.02.2018. 21:55

Košarkaši Igokee osvojili su četvrti uzastopni, a ukupno šesti pehar namijenjen pobjedniku Kupa Bosne i Hercegovine.

Aleksandrovčani su na završnoj smotri u Kaknju opravdali ulogu favorita, te su do trofeja stigli sigurnom pobjedom nad domaćinom rezultatom 94:76.

Prvo poluvrijeme završne bitke, međutim, nije nagovještavalo ovakav epilog. Borbeni Kakanj, nošen podrškom sa tribina, dugo je odolijevao aktuelnom bh. šampiona. Nakon prvih 20 minuta igre rezultat je glasio 39:39, tako da se u nastavku očekivala drama. No, ona je izostala, pošto su učenici Dragana Bajića treći kvartal otvorili serijom 11:0. A kada su Vuk Radivojević i društvo stekli dvocifreni višak, pitanje pobjednika praktično se više nije postavljalo.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Robert Rikić sa 18 poena, dok su Nikola Jevtović, Aleksandar Ponjavić i Marko Ljubičić ubacili po 16 koševa. U ekipi Kaknja Milivoje Božović je ubacio 23 pogotka, a Darko Talić, koji je pozajmljen igrač “igosa”, dodao je 16.

Rezultati finalnog turnira, polufinala: Igokea – Zrinjski 83:71, Kakanj – Student 89:69, finale: Igokea – Kakanj 94:76.