Igokea bolja od Bosne Rojal

• 06.04.2017. 08:59

Košarkaši Igokee pobijedili su sarajevsku Bosnu Rojal Dželi rezultatom 87:74 u utakmici 6. kola „Lige 6“ za prvaka BiH.

Bolje je Igokea otvorila utakmicu i nakon deset minuta igre imala prednost od deset poena 25:15, da bi gostujući tim dobio drugu dionicu (24:25) za minus 9 poena na poluvremenu (49:40).

U trećoj četvrtini Igokea je agresivnijom odbranom ponovo podigla razliku obezbijedivši već tada pobjedu i mirnu završnicu.

Igokea se ovim trijumfom revanširala Sarajlijama za jedini poraz u „Ligi 6“ koji su im „studenti“ nanijeli u prvom kolu.

Za Aleksandrovčane, ovo je bio peti trijumf u Ligi, a izabranici Dragana Bajića trenutno su vodeća ekipa.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Draško Albijanić koji je postigao 19 poena dok je kod Bosne efikasniji od ostalih bio Vladimir Đorđević sa 16 poena.

Veliko iznenađenje u ovom kolu priredili su sarajevski Sparsi koji su na domaćem parketu pobijedili Slobodu iz Tuzle rezultatom 80:77.

U trećoj utakmici Zrinjski je u Mostaru pobijedio Kakanj rezultatom 95:85.

Tabela nakon 6. kola: Igokea 11, Zrinjski 11, Bosna 9, Sloboda 9, Sparsi 8, Kakanj 6.