Hrvatska preko Brazila do četvrtfinala

• 25.01.2015. 20:48

Reprezentacija Hrvatske uz mnogo muke uspjela je da se plasira u četvrtfinale Svjetskog rukometnog prvenstva u Kataru. Kauboji su večeras rezultatom 26:25 porazili selekciju Brazila.

Tokom prvog poluvremena Brazilci su bili ravnopravni, a u nekim trenucima i bolji protivnik od favorizovane Hrvatske. U posljednjih deset minuta Brazilci su u nekoliko navrata bili nadomak plus tri, ali im to nije polazilo za rukom.

Na pauzu su ipak otišli sa plus dva nakon što je golman Nacimento čudesno odbranio tri sedmerca u nizu.

Brazilci su na startu drugog poluvremena brzopleto griješili, pa su Hrvati za svega dvije minute došli do izjednačenja 15:15, a odmah potom i do plus dva, nakon čega je brazilski selektor zatražio minutu odmora.

Golom Čupića iz brze kontre Hrvati su u 37. minuti došli do plus tri (18:15). Prvi gol za Brazil u nastavku postigao je Patrianova tek u osmoj minuti.

Potom je pogodio Ribeiro i Brazilce vratio na gol zaostatka. U 43. minuti Brazilci su golom Game došli do izjednačenja, a odmah u svom narednom napadu i do vodstva 20:19.

U 48. minuti pogotkom Kopljara Hrvatska je došla do izjednačenja 21:21. Sjajnim golom u narednom napadu Brazilu je vodstvo vratio Gama.

U 53. minuti Kopljar nakon desetak minuta donosi vodstvo Kaubojima, a Santos već u narednom napadu pogađa za još jedno izjednačenje.

Četiri minuta prije kraja Igor Karačić je postigao gol za 25:24. Gol za četvrtfinale i prednost od 26:24 postigao je Domagoj Duvnjak. Do kraja su Brazilci postigli gol za konačnih 26:25.

• 14:15 Серија: Авионџије (Р) (12+)