Hjuston napravio brejk protiv Golden Stejta

• 23.05.2018. 07:29

Košarkaši Hjuston Roketsa savladali su Golden Stejt Voriorse rezultatom 95:92 u četvrtom meču finala zapadne konferencije NBA plej-ofa. Rezultat u seriji je sada 2:2.

Golden Stejt je odmah na startu krenuo furiozno pa Hjuston Roketsi nisu znali šta ih je snašlo u "Orakl areni" u prvih nekoliko minuta. Voriorsi su poveli 12:0 i uglavnom su držali slično vođstvo do kraja četvrtine.

U sljedećem periodu su međutim Roketsi i Džejms Harden upalili sve svoje motore dok se Golden Stejt ugasio, pa je Hjuston preokrenuo u potpunosti rezultat i to tako što su drugi period dobili 34:18.

Voriorsi su izašli u treću četvrtinu znajući da je to njihov period. Tada igraju najbolje, a tako je bilo i u ovoj utakmici. Posebno je bio raspoložen Stef Kari koji je kreirao povratak, a najboljem igraču Golden Stejta je ulazilo sve što je bacio ka obruču. U tom periodu je Kari ubacio 17 poena, a tada je pogodio čak pet trojki.

Iako su na startu posljednje četvrtine Vorirsi imali 12 poena prednosti, ta razlika je počela da se topi. Hjuston je napravio seriju 9:0 i jasno je bilo da Golden Stejt ima problema dok su Roketsi bili ponovo u utakmici. Golden Stejt je očekivao da će Hjuston sam položiti oružje, a takođe su imali dosta izgubljenih lopti i dozvoljenih ofanzivnih skokova protivnika.

Voriorsi su počeli da prave loše odluke, a usljed svega su promašivali i zakucavanja i zicere. Gosti su čak i poveli i to im je bilo prvi put da vode tokom četvrte četvrtine u jednom plej-of meču u "Orakl areni".

Na dva i po minuta do kraja je Erik Gordon pogodio trojku koja je "rakete" odvela na plus pet 94:89, a Golden Stejt nije više uspio da postigne nijedan koš iz igre.

Džejms Harden je bio najefikasniji sa 30 poena, dok je tri manje imao Kris Pol. Voriorse su predvodili Stef Kari i Kevin Durent sa 28 odnosno 27 poena.

Naredni meč je u Hjustonu u noći između četvrtka i petka.