Fudbaleri Borca pobjedili u Zvorniku, sve bliži tituli

• 08.04.2017. 20:07

U Prvoj ligi RS, fudbaleri Borca su pobjedili kao gosti Drinu u Zvorniku s 2:1 i tako nastavili siguran put ka tituli i povratku u Premijer ligu BiH.

Golman Banjalučana Asmir Avdukić bio je u lovu na 13. uzastopnu utakmicu bez primljenog gola. Taj učinak do sada ima Dalibor Kozić s Kozarom. Međutim, Avdukiću je planove pokvario Nikola Mazić koji ga je savladao u 68. minutu.

Golove za Borac postigli su Petar Kunić u osmom i Bojan Puzigaća u 86. minutu iz penala.

Remijem protiv Podrinja na domaćem terenu, Tekstilac iz Dervente je osigurao nastup u Ligi za šampiona poslije 22. kola, u kojem će pasti odluka o šestom učesniku. Kandidati su Zvijezda 09 i Kozara, a tim iz Etno sela “Stanišići” ima dva boda više.

Rezultati 21. kola

Drina – Borac (BL) 1:2 (0:1), Borac (Š) – Sloboda 1:1, Tekstilac Kort – Podrinje 1:1, Zvijezda 09 – Slavija 1:0, Sutjeska – Kozara 3:3, Rudar Prijedor – Sloga 5:1.