Fudbal frends: Zvezda bolja od Partizana

• 29.07.2017. 21:38

Početak 13. turnira "Fudbal frends" u Foči donio je zanimljive utakmice, a najviše pažnje privukao je vječiti derbi. Zvezda je na kraju slavila, a večeras ih u polufinalu očekuje ekipa Maribora.

Zvezda i Partizan podarili su Fočacima istinski vječiti derbi. Kao da je meč odlučivao o šampionu Srbije - dinamična igra sa dosta prilika na obje strane. Trijumfovali su crveno-bijeli golom Đorđa Panića, čime su izborili polufinale "Fudbal frendsa".  Junak derbija bio je golman Zvezde Vojkan Damjanović koji je sjajnim intervencijama „zaključao“ svoju mrežu.

"Požrtvovanost sa obe strane, jedna dobra utakmica, male čarke, ali sve u duhu sportske utakmice, pravi vječiti derbi kojem bi i seniorski fudbal pozavidio", kaže Miloš Nikolić, kapiten FK Crvena zvezda.

"I prvo i drugo poluvrijeme bilo je baš onako agresivno, muški, prava utakmica za uživanje. Zvezda je imala svoje prilike, a mi smo imali svoje u drugom poluvremenu. Čestitam i jednoj i drugoj ekipi na prikazanoj igri i Zvezdi na zasluženoj pobjedi", rekao je Slađan Šćepović, trener FK Partizan.

Zvezda će večeras u polufinalu igrati sa Mariborom, koji je na penale, nakon što je meč završen neriješenim rezultatom 1:1, bio bolji od sarajevskog Željezničara.

Drugi polufinalni par su Vardar i Rijeka. Vardar je u četvrfinaolu savladao domaću Sutjesku 1:0, a Rijeka podgoričku Budućnost 2:0.

"Smatramo da ćemo doći do finala i osvojiti turnir", kaže Mateo Jurišić iz HNK Rijeka.

Ekipe koje su poražene u četvrfinalu razigravaće za plasman od petog do osmog mjesta. Finalni meć igraće se sutra od 19.30.

• 11:55 Вијести

Први преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Емисија: Народ Прича (Р)

Ауторска путописно-репортажна емисија новинарке Биљане Стокић, откриће вам шта срце народа прича о Српској, о традицији и историји наших градова и села, о њиховој свакодневици и борби за очување правих вриједности, марљивом раду, вјери, и љубави према њиховој и нашој, отаџбини.

• 12:40 Телетрговина

• 12:55 Емисија: Тет а тет са Татјаном Трнинић (Р)

Врата састанака у четири ока отварамо само због вас!

• 13:55 Вијести