Fantastični Džeko het-trikom potopio "žutu podmornicu"

• 17.02.2017. 07:43

Roma je, lakše nego što je bilo ko očekivao, savladala u gostima Viljareal sa 4:0. Tri gola "vučice" postigao je Edin Džeko.

Emerson je donio prednost gostima iz Rima u 32. minutu meča, pa su se domaći navijači nadali tokom poluvremena da će se situacija na semaforu promijeniti u nastavku.

I jeste, drastično se promijenila, ali ne baš onako kako su oni priželjkivali. Na scenu je stupio Edin Džeko...

Reprezentativac BiH je postigao tri gola za nešto više od 20 minuta. Prvo je u 65. minutu, na asistenciju Mohameda Salaha, pribrano reagovao u šesnaestercu protivnika, oslobodio se čuvara i zatresao mrežu.

Potom je u 79. minutu odlično reagovao na jednu dugu loptu, zagradio se i napravio sebi čistu priliku i postigao svoj drugi gol.

Na dodavanje Radže Najngolana, Džeko je u 86. minutu postigao het trik i donio Romi ubjedljivu pobjedu u Španiji.

Het-trik Ibre za Murinjov miran san

Golovima neponovljivog Zlatana Ibrahimovića, Mančester junajted savladao Sent Etjen sa 3:0 u prvom meču šesnaestine finala Lige Evrope.

Ibra

Od prvog minuta i pozdrava braće Pogba, gosti iz Francuske su pokazivali da su došli na ovaj istorijski stadion da pokažu da mogu da se nose sa timom kakav je Mančester junajted.

Sa druge strane, Žoze Murinjo je na teren poslao najbolji tim, iako je poznato da engleskim timovima Liga Evropa nije na listi prioriteta.

Junajted je u 15. minutu došao do vođstva, uz dosta sreće. Zlatan Ibrahimović je izveo slobodan udarac, prilično loše je to učinio, ali se lopta od jednog defanzivca gostiju odbila, promijenila putanju i završila iza leđa golmana Rufijea.

Sent Etjen je do odmora igrao hrabro, napadao na sve načine, ali nikako nije uspjevao da u poslednjoj trećini terena učini nešto konkretno.

Ibrahimović je postigao drugi gol u 75. minutu. U maniru tradicionalnog centarfora, našao se na pravom mjestu u pravo vrijeme, i laganim pokretom stopala smjestio loptu u mrežu.

Het-trik je kompletirao u 88. minutu. Penal za Junajted, Ibrahimović je samouvjereno (a kako drugačije) uzeo loptu, stavio je na kreč i snažno smjestio u "malu mrežu" za ubjedljivu pobjedu "đavola".

Zanimljivo, ovo je bio 14. meč Zlatana Ibrahimovića protiv Sent Etjena, a sa ova tri gola, ukupno je došao do 17. gola protiv istog protivnika!

Loš debi za Ivanovića

Zenit, za koji je prvi put zaigrao reprezentativac Srbije Branislav Ivanović, nije se dobro proveo u Belgiji. Anderleht je savladao ruski tim sa 2:0.

Bane Ivanovic Zenit

Frenk Ačeampong, za kojeg je (formacijski) bio zadužen Ivanović, postigao je oba gola. Prvo je u petom minutu meča pobjegao iza Ivanovićevih leđa i zatresao mrežu.

Zatim je u 31. minutu iskoristio loše odluke zadnje linije Zenita i udvostručio prednost.

Šalke je sa 3:0 savladao u gostima PAOK, dok su Legija i Ajaks u Poljskoj odigrali bez golova.

Bešiktaš je, kao gost, savladao Hapoel sa 3:1, dok je u uzbudljivom meču u Baskiji, Atletik Bilbao pobijedio kiparski Apoel sa 3:2.