EP: Srbija odbranila titulu!

• 27.07.2014. 22:04

Vaterpolo reprezentacija Srbije odbranila je titulu evropskog šampiona pobjedom nad Mađarskom u finalu rezultatom 12:7!

Izabranici selektora Dejana Savića su dominirali u toku cijele utakmice, a ni u jednom trenutku nisu dozvolili rivalu da priđe na manje od tri gola razlike.

Kriza je nastala samo u trećoj deonici, kada je Mađarska stigla do 9:6, ali je onda u poslednjem kvartalu Filip Filipović sa dva gola povećao prednost koju domaćin takmičenja nije mogao da stigne.

Najefikasniji u redovima šampiona Evrope bio je kapiten Živko Gocić sa tri pogotka, uz stoprocentan učinak, međutim dva gola Filipovića bila su više nego značajna za održavanje razlike Srbije.

Dvostruki strijelac bio je i Dušan Mandić, a po jedan gol postigli su Miloš Ćuk, Duško Pijetlović, Milan Aleksić, Nikola Rađen i Andrija Prlainović.

Na drugoj strani jedini raspoloženi vaterpolista bio je Marton Vamoš, upisao je tri pogotka, a jednom su Gojka Pijetlovića matirali Balaš Erdelji, Marton Sivoš, Danijel Varga i Deneš Varga.

Srbija je od početka utakmice nametnula svoj ritam igre, odlično je koristila prednost igrača više i gotovo svaku šansu pretvarala u gol.

Ipak, prva dva minuta obilježili su čuvari mreža, Pijetlović i Nađ su bili nesavladivi, ali je poslije gola Rađena sve krenulo na ruku reprezentaciji Srbije.

Do kraja četvrtine su postigli još dva gola, ali su ključnu razliku stekli u drugoj četvrtini, koju su riješili u svoju korist sa 4:1.

Na sredini trećeg kvartala Sava Ranđelović je dobio treće isključenje što je malo poremetilo ritam Srbije, uslijedila su tri gola Mađarske, međutim pitanje pobjednika je u poslednjoj deonici riješio Filipović, a tačku na utakmicu stavio je kapiten Gocić.

• 10:40 Телетрговина

• 10:55 Серија