Dvoboj Atlante i Nju Inglanda u 51. Super boulu

• 23.01.2017. 09:18

Konferencijska finala NFL-a donijela su dominacije domaćih timova, bez obzira na sve želje da budu utakmice u kojima će odlučivati posljednji napad, presudio je kvalitet i prednost domaćeg terena.

Atlanta Falkonsi su u velikom stilu preletjeli Grin Bej Pekerse, na krilima sjajnog kvorterbeka Meta Rajana i neuhvatljivog risivera Julia Jonsa. Odbrana Falkonsa ostavila je bez poena Pekerse sve do sredine treće četvrtine.

Zastrašujuće je izgledao napad Falkonsa u prvom dijelu. Gledajući ih stiče se dojam da ih niko ne može zaustaviti. Ako se fokusirate na Hulija Džonsa, onda Rajan pronalazi nekog drugog hvatača, npr. odličnog Mohameda Sanua, ako pokrijete sve hvatače otvorite prednju liniju i onda vas uništavaju raning bekovi Frimen i Kolmen. U prvom dijelu je sam kvorterbek Met Rajan koristio takve situacije i sam osvajao vrijedne jarde, pa imao i jedan tačdaun trčanjem.

Osim toga brojevi sjajnog dodavača Atlante u prvom, presudnom dijelu, bili su sjajni. Nestvarnih 271 jard dodavanjem za 30 minuta, 2 tačdauna, igra u velikom stilu. Falkonsi su se zabavljali na terenu, čak i postavljali "wildcat" formacije, što najbolje ilustruje o kojem vidu ofranzivne dominacije je riječ.

Kad te ide, a Falkonse ide u svakom pogledu, onda i greške ne padaju tako bolno i ne budu kažnjene. Ispuštene lopte ili par nelogičnih i loših bacanja Rajana nisu bili kažnjeni od strane Pekersa. S druge strane napad Grin Beja imao je cijeli niz bolnih grešaka. Najveća je bila ona izbijana lopta iz ruka Arona Ripkovskog. Dok je kiker Mejson Krozbi, heroj pobjede u Dalasu prošle nedjelje, promašio šut za tri poena na početku utakmice sa 41 jarda, a on to ne čini baš tako često.

Odbrana Falkonsa pritiskala je Rodžersa, koji je imao premalo vremena u džepu iza ofanzivne linije. Nakon što je drugo poluvrijeme krenulo brzim izbacivanjem napada Pekersa i odmah zatim akcijom za tačdaun Hulija Džonsa, na semaforu je pisalo nevjerovatnih 31:0 za domaće. Do kraja su Pekersi samo nastojali ublažiti rezultat, drugo se nije niti moglo očekivati.

Više drame očekivalo se u gostovanju Pitsburg Stilersa u Foksborou, kod Patriotsa. Ipak, moćna mašina Nju Inglanda je koristila sva svoja oružja, sjajnom igrom sva tri dijela tima otišao je zasluženo do još jednog velikog finala.

Najaktivnija meta Toma Brejdija, bio je odlični Kris Hogan sa dva tačdauna i čak 117 jardi u prve dvije četvrtine, čak 16,7 po hvatanju. Hogan je igrao utakmicu karijere, ali bio je samo najbolji od široke lepeze raspoloženih domaćih igrača.

Veliki strateg Bil Beličik zbog respekta preme risiveru Stilersa Antoniju Braunu postavio je, što nije čest slučaj za Patriotse, "nickel" odbranu, koja ima čak pet igrača u zadnjem redu. Osjetio se i pozitivan efekat tog manevra.

Za goste je veliki hendikep bila brza povreda gležnja njihovog najopasnijeg igrača, probijača Le'Veon Bela. Za utakmicu na "Gillette" stadionu to je nenadoknadivo i vodi u siguran poraz, koji protiv Patriotsa nikad nije posebno upitan.

Utakmica je bila gotova pred kraj treće četvrtine, kad su Patriotsi izbili loptu Eliju Rodžersu, a napad kasnije je Džulijan Edelman imao novi tačdaun.

Za dvije sedmice u Hjustonu, na poprištu 51. Super Boula sukobiće se Atlanta Falkonsi i Nju Ingland Patriotsi.

• 18:20 Емисија: Енерго клуб

Релевантне актуелности из области производње електричне енергије.

• 19:40 Маркетинг