Drama u Pioniru, Hečer vratio seriju u Zagreb!

• 25.03.2017. 22:00

Košarkaši Partizana savladali su Cedevitu 74:73, košem Vila Hečera u posljednjim trenucima za treću utakmicu u polufinalnoj seriji ABA lige.

Crno-bijeli su vodili tokom većeg dijela drugog meča polufinala regionalnog takmičenja, početkom drugog poluvremena stigao do dvocifrene razlike, održavao +5 do posljednjeg minuta, kada Boutrajt serijom trojki kažnjava greške i preokreće na 73:72.

Međutim, Hečer dobija loptu u posljednjem napadu, Aleksandar Džikić mu je "nacrtao" napad za pobjedu, a Amerikanac sjajno vara svog čuvara Krušlina, a onda pogađa sa "penala" pogađa za radost 6.500 "grobara" u Pioniru.

Odlučujući, treći duel na programu je 1. aprila u Zagrebu u "Domu sportova". U drugoj polufinalnoj seriji Zvezda gostuje Budućnosti u utorak, u drugom meču, poslije ubedljive pobjede u Beogradu.