Đoković se plasirao u 2. kolo Vimbldona!

• 04.07.2017. 17:55

Nikad lakše, srpski teniser Novak Đoković plasirao se u 2. kolo Vimbldona.

Srbin je dobio meč prve runde poslije predaje Martina Kližana u povoju drugog seta, pri rezultatu 6:3 za srpskog  asa i 2:0 u drugom dijelu igre.

Meč je do prekida trajao 45 minuta.

Sledeći rival Adam Pavlašek, 136. na svijetu.

Sigurno je Srbin odigrao prvi set, sve vrijeme je imao preko potrebnu rutinu, bez previše trzavica je nizao poene, a definitivno je “slomio” otpor rivala u osmom gemu, za vođstvo 5:3, poslije čega je usljedila potvrda brejka i vođstvo u setovima.

Evidentno je još prvom setu bilo da Kližan ne igra punom snagom, da postoje problemi koji su veći od njegove želje da nastavi meč. Pokušao je, krenuo u drugom dijelu igre, ali nije mogao dalje od dva gema.

Na kraju, stisnuo je ruku Novaku i “ispratio” ga u nastavak takmičenja.

Zna se da srpski teniser ne voli ovakve prolaze bez borbe, ali pobjedi se “u zube ne gleda”, važan je plasman dalje sa što manje utroška energije koja će mu biti potrebna za napore koji nailaze.