Đoković savladao Milera

• 27.07.2016. 22:17

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković uspješno je startovao na Rodžers kupu u Torontu, pobjedom nad Žilom Milerom u dva seta.

Đoković nije blistao, ali je uspio da završi posao za nešto više od sat i 40 minuta i u treću rundu na turniru iz Masters 1.000 serije se plasira rezultatom 7:5, 7:6 (7-3). Novak je odigrao prvi meč od ispadanja u trećem kolu Vimbldona i može da bude zadovoljan samo određenim segmentima igre.

Napravio je nešto više neiznuđenih grešaka, bilo mu je potrebno neko vrijeme da uhvati ritam, ali kada je počeo da čita servise rivala, mnogo lakše je osvajao poene i gemove.

Poslije neizvjesnog prvog seta koji je osvojio zahvaljujući fantastičnoj defanzivi u 11. gemu, već na startu drugog je sa 'nulom' oduzeo servis Mileru. Tada je uslijedio prvi pad u igri Srbina, tokom kojeg je Luksemburžanin vratio brejk.

Ipak, Đoković se brzo stabilizovao i činilo se da će nakon vođstva od 5:4 brzo završiti meč, ali je odigrao očajan gem – neiznuđena greška, dobar ritern protivnika, dupla servis greška i morao je da se vadi u taj brejku. Ni dodatni gem nije počeo dobro, ali je prošlogodišnji finalista uspio da nadoknadi jedan mini brejka i onda odservira za trijumf. Na taj način obezbijedio je duel sa Čehom Radekom Štepanekom koji je u dva seta eliminisao Pitera Polanskog. Rodžers kup počeo je u ponedjeljak i igra se za nagradni fond od 4.691.730 dolara.