Đoković deklasirao Čilića za finale US Opena

• 12.09.2015. 08:40

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u finale Otvorenog prvenstva SAD savladavši kasno večeras u polufinalu branioca titule, Hrvata Marina Čilića, u tri seta - 6:0, 6:1, 6:2.

Do prilike da se bori za ukupno desetu grend slem titulu, drugu u Njujorku, Đoković je došao impresivnom igrom, na gotovo fascinantan način.

Odigrao je zadivljujuće, toliko moćno da Čilić, trenutno deveti teniser svijeta, nije imao ni trunku nade da bi mogao da prekine "crnu seriju" u duelima sa srpskim asom i izbjegne 14. poraz u isto toliko dosadašnjih međusobnih duela.

U Đokovićevoj igri sve je funkcionisalo gotovo besprekorno. Kroz prva dva seta protutnjao je kao brzi voz za samo 53 minuta prepustivši nemoćnom Čiliću samo jedan gem.

U trećem je Hrvat pokušao da se vrati u meč brejkom za izjednačenje (2:2), ali to je bilo sve što je mogao da uradi protiv nezaustavljivog svjetskog broja jedan.

Superiorni Đoković je za nepun sat i po igre demonstrirao istinsko tenisko majstorstvo, za koje frustrirani Čilić nije imao nikakvo protivoružje, pa je doživio poraz koji će ga, sigurno, dugo peći u nastavku karijere.

U borbi za titulu na US Openu Đoković čeka pobjednika drugog polufinalnog meča u kojem igraju Švajcarci Rodžer Federer i Stan Vavrinka.

Đoković: Odigrao sam najbolji meč na turniru

Đoković je izjavio da je odigrao svoj najbolji meč na ovogodišnjem US Openu.

„Ovo je definitivno moj najbolji meč na turniru, a došao je u pravom trenutku. Marin očigledno nije uspeo da pruži maksimum zbog povrede članka koja ga muči poslednjih nekoliklo dana, tako da je bilo vrlo hrabro da uopšte završi meč. Nikad nije lako kada znate da vaš protivnik nije sto posto spreman, ali sam morao da pokažem dobar intenzitet i držim se mog plana igre. Srećan sam što sam se plasirao u novo finale ovde“, rekao je Đoković poslije meča.

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Бизнис клуб (Р)