Dimitrov osvojio ATP Finals u Londonu

• 20.11.2017. 07:55

Bugarski teniser Grigor Dimitrov osvojio je završni ATP masters turnir u Londonu nakon što je u finalu pobijedio Belgijanca Davida Goffina u tri seta, 7:5, 4:6 i 6:3. Dimitrov je u njihovom šestom duelu do pete pobjede došao poslije dva sata i 30 minuta igre.

Inače, Bugarinu je ovo najvrijedniji trofej u karijeri, četvrti u sezoni, a ukupno osmi u karijeri.

Na novoj ATP listi od ponedjeljka biće na trećem mestu, dok će Goffin zauzimati četvrtu poziciju.

Finale u Londonu donijelo je dosta uzbuđenja i preokreta. Goffin je u prvom setu dva put imao prednost brejka, ali je Dimitrov oba puta uspio da se vrati i na kraju slavi u prvom setu.

Drugi set je donio sigurnije servise obojice tenisera, ali je Goffin ipak u sedmom gemu uspio da napravi brejk dovoljan za izjednačenje.

Odlučujući set nastavljen je u istom ritmu, ali je sredinom seta došlo do pada u igri Goffina, što je Dimitrov iskoristio, napravio brejk i slavio pobjedu.