Danci se plasirali na SP

• 15.11.2017. 07:24

Fudbalska reprezentacija Danske plasirala se na SvJetsko prvenstvo 2018. godine u Rusiji, pošto je u revanš meču baraža ubJedljivo savladala Irsku u Dablinu sa 5:1! Kristijan Eriksen strIJelac tri gola i igrač odluke.

Kada je Dafi u 6. minut meča donIo prednost domaćem timu, nakon 0:0 iz Kopenhagena, činilo se da će Irci kupovati karte za Rusiju. Ali... Tako nisu mislili i Danci, pre svih fenomenalni Kristijan Eriksen.

Istina, izjednačenje skandinavskom sastavu doneo je Kristensen u 29. minutu, da bi potom počeo šou sjajnog veziste Totenhema.

Eriksen je pravi het-trik, odnosno tri vezana gola, postigao u 32, 63. i 74. minutu, ostavio u neverici publiku u zelenom i odveo svoju reprezentaciju na Mundijal!

Konačan rezultat iz penala u 90. minutu postavio je Niklas Bendtner, nakon kojeg je sudija Marčinijak iz Poljske svirao kraj odličnog meča.