Čudesan gol Matića, Čelsi u finalu FA kupa! VIDEO

• 22.04.2017. 21:04

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u finale FA kupa pobjedom nad Totenhemom u spektakularnom meču na ’Vembliju’, rezultatom 4:2.

Čelsi, koji važi za najvećeg favorita za osvajanje Premijer lige, tako je došao borbe za prvi trofej otkad je tim preuzeo italijanski stručnjak Antonio Konte.

’Plavci’ su još jednom potvrdili dominaciju, a posljednji pogodak na utakmici djelo je Nemanje Matića.

What a SCREAMER by Nemanja Matic pic.twitter.com/0QGFVujGmn

— Serbian Football (@SerbianFooty) April 22, 2017

Matić je na spektakularan način zatvorio finale na najvećem stadionu na Ostrvu – poslije kombinacije Fabregasa i Azara po desnoj strani i povratne lopte Belgijanca, momak iz Uba je raspalio iz prve sa više od 25 metara i poslao je u gornji desni ugao, a ona se od prečke našla u mreži.

Duel je počeo takođe lijepim golom jer je Vilijan već u petom minutu savladao Uga Lorisa iz slobodnog udarca, iako je Francuz morao bolje da reaguje u toj situaciji.

Međutim, radost Konteovih izabranika trajala je samo 13 minuta, pošto je Hari Kejn sjajno reagovao i izjednačio na 1:1. Poslije centaršuta Eriksena sa lijeve strane, napadač Engleske se spustio na koljena i glavom, maltene sa zemlje, proslijedio loptu u suprotni ugao gola Kurtoe.

Tada je ritam malo opao, činilo se da ’Pevci’ mogu da pomute račune rivalu, ali je onda Min napravio penal u finišu poluvremena, kada je oborio Mozesa. Siguran izvođač ponovo je bio Vilijan za 2:1 na poluvremenu.

Ekipa Maurisija Poćetina nije željela da se preda, pa je u sedmom minutu nastavka došla do izjednačenja, sjajnim pogotkom Delea Alija. Eriksen je uputio izuzetno dubinsko dodavanje do saigrača, ovaj pobjegao čuvarima i iz klizećeg starta je zakucao pod prečku – opet se zakuvalo na ’Vembliju’.

Igralo se otvoreno, ali je Konte pogodio ubacivanjem Azara, a on mu je vratio pogotkom u 75. minutu. Poslije kornera je prihvatio odbijenu loptu i lijevom nogom poslao uz desnu stativu nemoćnog Lorisa.

Tada je duel prelomljen, a Matić je na već opisan način u sljedećem ozbiljnijem napadu zaokružio fenomenalnu utakmicu svog tima. Do kraja je Kejn imao priliku da smanji rezultat i malo je falilo da iz slobodnjaka pogodi, ali je Kurtoa nekako sačuvao mrežu.

Čelsi će se za svoj osmi trofej u najmasovnijem engleskom takmičenju igrati protiv pobijednika drugog polufinala, u kojem se sastaju Arsenal i Mančester siti u subotu od 16 sati.

Finale je na programu 27. maja na istom stadionu.