Crvena zvezda slavila u Čačku i preuzela čelo tabele

• 30.09.2014. 07:22

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u Čačku ekipu domaćeg Borca sa 1:0, a Novi Pazar je kod kuće pobijedio Jagodinu sa 3:0, u preostalim današnjim utakmicama 7. kola Superlige Srbije.

Aktuelni šampioni uspješno su prebrodili tradicionalno teško gostovanje i šestom pobjedom ove sezone, sa utakmicom više, preuzeli vođstvo na tabeli sa bodom prednosti nad dosadašnjim liderom Partizanom.

Tim Nenada Lalatovića skoncentrisano je otvorio meč na stadionu kraj Morave i sve podredio osvajanju tri boda. Tokom prvih 45 minuta Beograđani su imali više od igre, uspješno su kontrolisali dešavanja na terenu i stvorili više povoljnih šansi.

Najveće probleme domaćinu stvarao je agilni Darko Lazović, rođeni Čačanin, koji je iz Borca i prešao u Crvenu zvezdu 2009. godine. Poslije njegovog prodora gosti su i došli do pobjedonosnog pogotka, Rakić je poslije centaršuta šutirao, golman Petrić odbranio, a Gavrić prihvatio loptu i ubacio u mrežu.

Povoljne prilike u tom periodu nisu iskoristili Pečnik, Mijailović i Gavrić, a fudbaleri Borca uputili su samo jedan ozbiljniji udarac preko Živkovića, kojeg je zaustavio golman Rajković.

U nastavku utakmice Crvena zvezda je i dalje kontrolisala igru i diktirala tempo. Rutinski je čuvala prednost, a Borac zapinjao da barem izjednači rezultat.

Imali su i Čačani šanse, najbolju Đenić, međutim, bez snage da probiju protivničku odbranu i matiraju pouzdanog Rajkovića, pa su crveno-bijeli na kraju zasluženo trijumfovali.

Borac tako nije uspio da se revanšira Crvenoj zvezdi za poraz prošle srijede u nacionalnom kupu istim rezultatom u Beogradu (1:0).

Novi Pazar je oduševio navijače sjajnom igrom i ubjedljivom pobjedom protiv Jagodine. Izabranici trenera Milorada Kosanovića tokom cijelog susreta bili su veoma angažovani i motivisani, pa su potpuno zasluženo slavili u prvom meču pod reflektorima na Gradskom stadionu.

Već u prvom poluvremenu Pazarci su stekli sigurno vođstvo, da bi u 83. minutu Jevtović postigao izuzetno efektan gol za konačan rezultat i ubjedljiv trijumf na veoma korektnoj utakmici.

Borac - Crvena zvezda 0:1 (Gavrić 21)
Novi Pazar - Jagodina 3:0 (Kecap 24, Radivojević 33, Jevtović 83)