Crvena zvezda pobjedila Cedevitu u prvom meču finala ABA lige

• 10.04.2017. 21:23

Košarkaši Crvene zvezde poveli su 1:0 u finalnoj seriji plej-ofa ABA lige pobjedom nad Cedevitom sa 81:66 u hali ’Aleksandar Nikolić’.

Zvezda je u prvom meču finalne serije savladala Cedevitu poslije preokreta, najviše zahvaljujući sjajnoj odbrani u drugoj i trećoj četvrtini.

Hrvatski klub je furiozno krenuo, imao dvocifrenu prednost, ali su se crveno-bijeli konsolidovali i velikom serijom prelomili susret u svoju korist.

Dva tima će se u hali "Aleksandar Nikolić" sastati i u utorak (18.30), a onda slijedi dan pauze i selidba serije u Zagreb.

Ukoliko se bude igralo maksimalnih pet utakmica, sve će biti odigrane u roku od samo sedam dana.

Najbolji u redovima crveno-bijelih bio je Čarls Dženkins sa 20 poena, a odlično su ga pratili i ostali saigrači. Kuzmić i Volters su dodali po 14 poena , a Milko Bjelica je meč završio sa 13 poena.

U ekipi Cedevite najefikasniji je bio Tomas sa 14 poena, dva više od Džejmsa i Bilana, koji je 10 od svojih 12 ubacio u prvih nekoliko minuta.

Šampion će biti tim koji prvi dođe do tri pobjede.