Crvena zvezda pobijedila Keln

• 29.09.2017. 07:47

Crvena zvezda je pobijedila Keln u gostima sa 1:0 u drugom kolu grupe H Lige Evrope!

Zvezda je slavila poslije dva potpuno različita poluvremena, prvog u kome je bila odlična i drugog u kome Keln nije iskoristio mnogo šansi. Crveno-bijeli sada imaju četiri boda i drugi su iza Arsenala na tabeli.

Jedini gol na meču je dao Ričmond Boaći za Crvenu zvezdu i obezbijedio svojoj ekipi tri boda spektakularnim golom sa dvadesetak metara.

Protiv Kelna su crveno-bijeli krenuli jako dobro. Prvo poluvrijeme je počelo dobrom igrom Nemanje Radonjića koji je tokom čitavog prvog dijela dobro pronalazio "rupe" u odbrani Njemaca.

Na početku utakmice je igračima Zvezde trebalo malo vremena da se oslobode i kada se to desilo, stvorili su prve prilike za gol. Prijetio je prvo Kanga u sedmom minutu. Imao je stopostotnu šansu kada je izašao sam ispred Tima Horna. Predriblao je golmana Kelna, ali je otišao previše udesno i promašio nebranjen gol.

To je bio uvod u odličnu partiju Zvezde u prvom dijelu. Počeli su da isporučuju "baražnu paljbu" sa distance i pokušavali su šutevima izdaleka Srnić, Kanga i Donald, ali je pogodio Boaći.

Boaći je u 30. minutu primio loptu iskosa, smirio je i van šesnaesterca šutrao ka golu Kelna. Udarac je bio fantastičan, a Horn nemoćan i Zvezda je povela. Igra srpskog vicešampiona je nagovještavala još golova.

Umjesto toga, u nastavku na teren izlazi potpuno drugačiji Keln i potpuno drugačija Zvezda. Bitenkur i Osako su unijeli živost u igru domaćina, a ubjedljivo najbolji je bio Miloš Jojić koji je dva puta pogađao stativu, u 58. i 66. minutu.

Zvezda je u obe situacije imala mnogo sreće, a "treća sreća" nije pogledala Keln ni poslije udarca Bitenkura koji je pogodio treću stativu za njemačku ekipu u 74. ekipu. Crveno-bijeli u drugom poluvremenu nisu imali ni dio ubojitosti iz prvog dijela, iz igre su izašli Boaći zbog povrede i Nemanja Radonjić, a jalovo su pokušavali Kanga i Pešić.

Jedinu pravu šansu za Zvezdu je propustio Srnić kada ga je izblokirao Sorensen u finišu meča, a upravo je Sorensen već u narednom napadu mogao da donese svom timu izjednačenje poslije kornera.

Povratnik među stative Zvezde Milan Borjan je odlično reagovao, a do kraja pet minuta nadoknade vremena nije bilo ozbiljnijih prilika pa je Zvezda došla do tri velika boda i sada sa četiri zauzima drugo mjesto u grupi H, iza Arsenala koji ima dve ubjedljive pobjede.