Borac slavio u Banjaluci

• 17.09.2017. 21:26

Fudbaleri Borca golom u prvom minutu sudijske nadoknade savladali su Radnik iz Bijeljine (1:0) u osmom kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Na banjalučkom Gradskom stadionu "pao" je bijeljinski Radnik i to u sudijskoj nadoknadi vremena nakon greške golmana gostiju Mladena Lučića, koji je izgubio loptu, a rezervni napadač crveno-plavih Petar Kunić pogodio mrežu i donio nova tri boda!

Crveno-plavi su imali inicijativu većim dijelom utakmice jer su izabranici Mladena Žižovića svjesno prepustili loptu domaćinu i čekali da iz eventualne kontre ili prekida ugroze Asmira Avdukića.

Osim šanse u devetom minutu za Borac, kad se u kaznenom prostoru nije snašao Mladen Veselinović, u prvom dijelu se gotovo ništa nije dešavalo ispred semberskog gola.

Ali jeste u finišu prvog poluvremena ispred Avdukićeve mreže, ali na sreću domaćih navijača neprecizan je bio Velibor Đurić.

borac radnik1

U nastavku su bijeljinski fudbaleri bili opasniji pred golom Avdukića, posebno u prvih 15-ak minuta drugog poluvremena, ali Nedim Mekić i Ševko Okić nisu uspjeli da realizuju odlične šanse poslije kontranapada.

Prepustio je tim iz Bijeljine potpuno loptu i inicijativu domaćem timu Zorana Milinkovića i ponovo čekao neku šansu iz kontranapada ili prekida, ali se u finišu potpuno "zatvorio" i čekao da sudija odsvira kraj.

Činilo se da će meč biti okončan drugim remijem Banjalučana, ali je u prvom minutu sudijske nadoknade golman gostiju Mladen Lučić katastrofalno pogriješio i omogućio rezervisti Borca Petru Kuniću da ubaci loptu u mrežu za 1:0 i veliko slavlje crveno-plavih.

Borac: Avdukić, Galešić, Ojdanić, Puzigaća, Radulović, Dujaković, Karić, Danilović, Burazor, Janičić, Veselinović.

Radnik: Lučić, Blaić, Beširović, Srećković, Mekić, Peco, Hodžurda, Đurić, Okić, Šerbečić, Merajić.