Borac pobjedom protiv Veleža zaustavio seriju poraza

• 28.11.2015. 17:14

Crveno-plavi tim vezao je sedam uzastopnih poraza i protiv "fenjeraša" na tabeli nije imao pravo na kiks ukoliko želi da zadrži kakvu-takvu nadu da na proljeće može da izbori opstanak u eliti. Borac tu priliku nije propustio, te je poslije vrlo sadržajne i uzbudljive utakmice rezultat bio Borac - Velež 2:1.

Tek četvrti put ove sezone Borac je postigao dva gola na utakmici i to mu je bilo dovoljno za pobjedu nad gostima, prenosi Mondo.ba.

Ipak, Borac je mogao ili trebao da postigne mnogo više, ali su njegovi napadači, posebno Koljić propustili nekoliko odličnih prilika, a Banjalučani su oštećeni i za jedanaesterac koji nije dosuđen poslije očiglednog prekršaja nad Predragovićem.

Momci u crveno-plavim dresovima odigrali su vrlo dobro, stvarali šanse, ali je golman gostiju Haris Voloder u nekoliko navrata odlično intervenisao i spasio svoj gol te zaslužio epitet najboljeg igrača gostiju, i to u svom debitantskom nastupu za "rođene".

Počelo je odmah žestoko, prvo Koljić sa tri metra nije uspio da zatrese mrežu, potom je priliku propustio i Jović, ali u 15 minutu "pukla" je odbrana gostiju, a Redžić je postigao gol za vođstvo 1:0.

U prvih 45 minuta Velež nije uputio šut u okvir gola što dovoljno govori o nadmoći Borca u prvom dijelu koji je u istom ritmu nastavio i u drugom poluvremenu.

Napadala je ekipa Željka Vranješa, ali i promašivala, sve do 73. minuta kada se Jandrić odlično ubacuje i prima loptu grudima a potom šalje loptu u mrežu za velikih 2:0.

Nije tu bio kraj uzbuđenjima, pošto je Voloder morao nekoliko puta da sjajno interveniše na jednoj, a istakao se i Jović u dva navrata.

U posljednjih desetak minuta blaga inicijativa gostiju koji su tri minute prije kraja smanjili na 2:1 golom rezerviste Dine Ćemalovića, ali nisu uspjeli da do kraja stignu i do boda.

• 18:20 Емисија: Енерго клуб

Релевантне актуелности из области производње електричне енергије.

• 19:40 Маркетинг