Borac nadigrao Željezničar

• 27.07.2015. 21:29

Borac je nastavio pobjednički niz protiv Željezničara na Gradskom stadionu. U 33.minutu sjevnula je minijatura Petra Ilića, koji nakon solo prodora i odličnog udaraca šalje loptu iza leđa Antlovića. Borac je u potpunosti nadigrao velikog rivala i kotrolisao dešavanja na terenu svih 90 minuta. Domaći fubaleri imali su još nekoliko prilika da dupliraju prednost, ali je ostalo minimalnih i tri boda vrijednih jedan nula. Velika pobjeda, poručio je nakon prvenstvene premijere strateg domaćina Vlado Jagodić.

Bezidejno i nepovezano djelovala je igra vicešampiona BH na Gradskom stadionu. Najagilniji u redovima Željezničara bio je Ognjen Đelmić, koji je pokušavao udarcima iz daljine, ali je to bilo nedovoljno Naon 17 takmičarskih utakmica bez poraza, Željezničar je poklekao na Gradskom stadionu, a šef struke Plavih Milomir Odović, priznao je- sasvim zasluženo.

Ipak, nema mjesta euforiji poručuio je Jagodić nakon utakmice. Premijerligaški karavan ide dalje, a u njega Borac ulazi jači za Miloša Stojanovića koji je zadužio crveno plavu opremu i od kojeg se očekuje da donese sigurnost u veznom redu.

Borac je ostvario 4.uzastopnu pobjedu protiv Željezničara na gradskom stadionu, ukupno 11 u 23 odigrane utakmice. U drugom kolu, crveni plavi putuju na megdan Veležu koji je odigrao 1-1 na gostavanju Slaviji u prvom kolu, dok će Željezničar prve bodove u novoj sezoni tražiti protiv Radnika.

Pogledajte prilog iz Centralnih ATV vijesti!