Borac dobio prvu bitku u ratu za titulu

• 23.04.2018. 07:06

Košarkaši Borca dobili su prvu bitku u ratu za titulu šampiona Republike Srpske i plasman u Premijer ligu BiH.

Banjalučani su iskoristili prednost domaćeg terena i, nošeni podrškom sa tribina prilično popunjenog "Borika", savladali Bratunac rezultatom 64:50. Ključ je bila odlična, granitna odbrana, kojom su "crveno-plavi" udarili temelje ubjedljivog trijumfa.

Prva četvrtina donijela je rovovsku borbu u kojoj su gosti dominirali na startu. Krenuli su silovito, poveli 14:5, ali se četa Marka Taušana vrlo brzo konsolidovala, vratila u igru, a zatim i povela (18:16). Ipak, Nikola Pilindavić je trojkom donio minimalnu prednost Bratuncu na prvom odmoru (19:8).

Utakmica je bila u egalu i u većem dijelu drugog kvartala. Pa ipak, Bratunčani su u finišu ubacili u brzinu više, stekli sigurnih 37:30, da bi Peđa Lončar praktično uz zvuk sirene pogodio za 32:37.

U trećoj dionici do izražaja je došla već pomenuta defanzivna igra Borca. Domaćin je uspio da zatvori gotove sve prilaze svom košu. Doduše, Bratunčani su održavali prednost do 36. minuta, kada je na semaforu pisalo 40:43. U preostala četiri minuta na parketu je postojao samo jedan tim – Borac. Prvo je Nebojša Nikolić smanjio na 42:43, zatim je trojku pogodio Peđa Lončar, nakon čega je i Srđan Lončar položio loptu u koš. Seriju 9:0 zaključio je Peđa Lončar, koševima sa penala. Nakon 30 minuta igre rezultat je glasio 49:43.

Banjalučani su smogli snage da i u završnom periodu odigraju vrhunsku odbranu. Na drugoj strani terena braća Lončar, Nikolić i društvo su "punili" koš protivnika i pobjeda nije mogla da izostane.

Pomenuti trio je i predvodio pobjednike. Peđa je ubacio 22, Nikolić 21, a Srđan 16 poena. U ekipi Bratunca dvocifreni su bili Goran Bogićević, koji je upisao 14 koševa, te Nikola Pilindavić (12) i Zoran Kupusović (10).

Druga utakmica serije, koja se igra na tri pobjede, na programu je u srijedu u Bratuncu.