Bogdanović u zadnjim sekundama srušio NBA šampione VIDEO

• 28.11.2017. 08:36

Košarkaši Sakramenta napravili su veliko iznenađenje pobjedom protiv Golden Stejta u gostima, a čovjek odluke bio je Bogdan Bogdanović.

Kingsi su šokirali aktuelne šampione pred njihovim navijačima, a posljednja četiri poena u trijumfu 110:106 postigao je srpski reprezentativac Bogdan Bogdanović.

Bogdanović je preuzeo odgovornost u finišu, igrao je "jedan na jedan" sa Drejmondom Grinom i 12 sekundi prije kraja košem preko asa Voriorsa najavio pobjedu Kingsa.

Trener domaćih Stiv Ker je tražio tajm-aut, a poslije promašaja Kleja Tompsona Bogdanović je fauliran prilikom šuta za tri poena. Srbin je dvije sekunde prije kraja meča prvo bacanje promašio, ali je pogodio preostala dva za konačnih 110:106.

Bogdanović je 6 od ukupno 12 poena (4/5 za dva, 0/2 za tri, 4/5 slobodna bacanja), postigao u posljednjoj četvrtini, a imao je još 2 skoka, 3 asistencije i 2 izgubljene lopte za 22 minuta.

Ekipa iz prestonice Kalifrnije do šeste pobjede u 20 utakmica ove sezone stigla je serijom 8:0.

Voriorsi su 3:11 minuta prije kraja meča vodili sa 106:102, ali u preostalom dijelu utakmice nisu postigli koš na zaprepašćenje domaćin navijača.

Sakramento je pružio sjajan otpor Golden Stejtu koji je u drugom dijelu prvog poluvremena otišao na +10, ali mladi tim Kingsa se nije predavao i za hrabru igru na kraju je nagrađen najznačajnijom pobjedom ove sezone.