Belgija savladala Mađarsku za četvrtfinale

• 26.06.2016. 23:47

Fudbalska reprezentacija Belgije šesti je učesnik četvrtfinala na Evropskom prvenstvu u Francuskoj.

Tim Marka Vilmotsa pobijedio je u Tuluzu hrabru ekipu sa ubjedljivih Mađarske sa 4:0 i u četvrtfinalu će igrati protiv Velsa.

Belgijanci su potvrdili kvalitet u ovoj utakmici, ali su promašili mnogo šansi, pa su na kraju mogli da budu i kažnjeni. Ipak, to se nije dogodilo, pa je Belgija u finišu meča napunila mrežu rivala i prošla je među osam najboljih.

Prvi gol u 10. minutu postigao je Tobi Aldervejled, a u narednih sat vremena Belgijanci su promašili mnogo prilika. Mađarska ih ipak nije kaznila iako je imala nekoliko solidnih pokušaja, pa je u finišu primila još tri gola.

U 77. minuut gol je postigao rezervista Batšuaji, dva minuta kasnije pogodio je i Eden Azar, a konačan rezultat je u poslednjem minutu postavio Karasko. Sada su Belgijanci možda i najveći favoriti da se iz ovog dela kostura plasiraju u finale. Ukoliko savladaju Vels, u polufinalu će ih čekati pobednik meča Portugal - Poljska.

MAĐARSKA (4-2-3-1): Kiralj – Kadar, Guzmič, Juhas, Lang – Nađ, Gera – Lovrencič, Klajnhezler, Džudžak – Salaj

BELGIJA (4-2-3-1): Kurtoa – Menije, Aldervajrld, Vermalen, Vertongen – Vitcel, Najngolan - De Brujne, Mertens, Azar – Lukaku.

• 10:40 Телетрговина

• 10:55 Серија: Истине и лажи (12+)

Серија, која је доживљела велики регионални успјех, и даље је на самом врху гледаности, у вама ће сигурно измамити најискренија осећања, а препрекама, динамиком и напетим развојем судбина ликова, 'купиће вас' и постати ваша омиљена домаћа серија.

• 11:40 Телетрговина

• 11:55 Вијести

Први преглед најважнијих вијести из земље, региона и свијета.

• 12:00 Телетрговина

• 12:15 Емисија: Народ Прича (Р)

Ауторска путописно-репортажна емисија новинарке Биљане Стокић, откриће вам шта срце народа прича о Српској, о традицији и историји наших градова и села, о њиховој свакодневици и борби за очување правих вриједности, марљивом раду, вјери, и љубави према њиховој и нашој, отаџбини.