Barselona savladala Real Madrid

• 24.04.2017. 07:28

U El Klasiku, jednoj od najvećih fudbalskih utakmica na planeti, Barselona savladala Real Madrid sa 3:2. Real poveo golom Kazemira, Barsa preokrenula golovima Lea Mesija i Ivana Rakitića. Džejms Rodrigez pogodio za 2:2, a onda je Mesi u poslednjim momentima postavio konačan rezultat, svojim 500. golom u dresu Barselone.

Domaćin je poveo u 28. minutu, kada je Kazemiro sproveo loptu u mrežu, nakon što se ona, poslije udarca Serhija Ramosa, odbila od stative.
Vođstvo domaćih trajalo je samo pet minuta, pošto je izjednačenje gostima donoo Mesi. Rakitić ga je uposlio, a Argentinac prelako obišao Karvahala i savladao Ter Štegena.

Ivan Rakitić je, dakle, pomogao da njegov tim dođe do izjednačenja, a onda je, u 73. minutu, spektakularnim golom donio prednost Barseloni nad najvećim rivalom.

Real je meč završio sa igračem manje, pošto je u 78. minutu direktan crveni karton dobio Serhio Ramos.

Međutim, erupciju oduševljenje na tribinama krcatog stadiona "Santjago Bernabeu" donio je rezervista Džejms Rodrigez u 85. minutu.

Kada su svi pomislili da će to biti konačan rezultat, razuvijerio ih je, ko drugi nego Leo Mesi.

U poslednjim stotinkama meča Argentinac je pogodio sam ćošak Navasovog gola i doneo Barseloni veliku pobjedu. Ovaj gol bio je Mesijev 500. u dresu Barselone.

Još bitnije, Barselona je ovom pobjedom preuzela lidersku poziciju na tabeli - ima 75 bodova, koliko i Real. Međutim, Madriđani imaju meč manje, pa će biti nevjerovatno uzbudljivo do kraja šampionata u Španiji.