Atletiko bez prednosti na revanš, Čelsi odolio u Madridu

• 23.04.2014. 07:09

Fudbaleri Atletika i Čelsija igrali su sinoć u Madridu neriješeno 0:0, u prvoj utakmici polufinala Lige šampiona.

Tim Dijega Simeonea nije uspio da iskoristi prednost domaćeg terena, pa mu predstoji težak zadatak u revanšu na londonskom Stamford Bridžu.

Atletiko je bio bolji i nadmoćniji u većem dijelu susreta, stvorio je više šansi, međutim, Čelsi se veoma uspješno branio i na kraju izborio povoljan rezultat.

Prvo poluvrijeme proteklo je uglavnom u taktičkom nadmudrivanju i prikazan je prosječan fudbal. Menadžer "plavaca" Žoze Murinjo "umrtvio" je igru domaće ekipe, Atletiko je imao jalovu incijativu, iako je bio i aktivniji i agresivniji.

Golman gostiju Petr Čeh morao je u 18. minutu van terena zbog povrede, nakon što je nezgodno pao, a zamijenio ga je Mark Švarcer.

U nastavku meča domaćin je ponovo diktirao tempo, dok je Čelsi, pretežno orijentisan na odbranu, samo povremeno prijetio. Kako je vrijeme odmicalo, nervoza je bila sve prisutnija u redovima oba tima, a Atletiko je svim silama nastojao da stekne makar minimalnu prednost.

Od toga nije bilo ništa, odbrana Čelsija odoljela je svim naletima domaćina, a najpovoljniju priliku imao je Dijego Kosta u samoj završnici, kada je poslije njegovog udarca protivnički igrač zaustavio loptu na gol liniji.

Gosti su igrali nekompletni, bez standardnih prvotimaca Branislava Ivanovića i Nemanje Matića. Kapiten reprezentacije Srbije izostao je zbog parnih kartona, dok Matić nije imao pravo nastupa pošto je u Ligi šampiona jesenas igrao za Benfiku.

Menadžer "plavaca" Žoze Murinjo sinoć je na Visente Kalderonu postavio novi rekord Lige šampiona. Portugalskom stručnjaku bilo je ovo osmo polufinale u elitnom takmičenju, čime je pretekao legendarnog Aleksa Fergusona, koji je sa Mančester Junajtedom učestvovao u sedam polufinala.

Murinjo je do rekorda stigao vodeći četiri različita kluba, Porto, Čelsi, Inter i Real Madrid.

Revanš utakmica između Atletika i Čelsija na programu 30. aprila u Londonu.

U drugom polufinalu Lige šampiona danas od 20.45 sati na Santjago Bernabeu sastaju se Real Madrid i branilac trofeja, Bajern iz Minhena.