Arsenal osvojio FA Kup! VIDEO

• 27.05.2017. 21:16

Ekipe Arsenala savladala je na Vembliju Čelsi sa 2:1 u finalu FA Kupa.

U utakmici punog ritma viđena je odlična predstava dvije ekipe, a na kraju je do trofeja ipak stigla ekipa Arsena Vengera, koja je ovom titulom "izvukla" sezonu s obzirom da nisu obezbjedili plasman u Ligu šampiona.

Sa druge strane, tim Antonija Kontea nije uspio da dođe do duple krune, pošto su ranije u toku sezone osvojili Premijer ligu.

Ovo je bio 13. FA trofej Arsenala čime su postali apsolutni rekorderi u ovom takmičenju. Takođe, Arsen Venger je stigao do sedme titule u FA kupu, a zanimljivo je ovo treći trofej "Tobdžija" u posljednje četiri godine u ovom takmičenju.

Ekipa sa "Emirejtsa" stigla je do vođstva već u četvrtom minutu, kada je poslije sumnjive situacije Aleksis Sančes postigao gol. Naime, Čileanac je natrčao na loptu i na prvi pogled se čini da je rukom ponio istu. Poslije konsultacije sa pomoćnim arbitrom, sudija Entoni Tejlor priznao je gol.

Odličan ritam utakmice desio se u nastavku poluvremena, a obje strane mogle su da dođu do pogotka. Međutim, mreže su mirovale pa se na odmor otišlo sa rezutatom 1:0.

Igrači Čelsija ušli su veoma dobro u drugo poluvrijeme, što su mogli da realizuju u 51. minutu kada je Mouzes šutirao, međutim Ospina je odlično odbranio.

Isti igrač samo 17. minuta kasnije uspio je da dobije drugi žuti karton, pošto je u 68. lažirao prekršaj, a sudija Tejlor mu pošteno dodijelio drugi žuti, odnosno crveni karton. Ova sitaucija nije omela izabranike Antonija Kontea, koji su 76. minutu uspjeli da izjednače.

Košta je odlično primio loptu na grudi unutar 16 metara i polu volejom savladao Ospinu. Zbog ovog gola, odmah je reagovao Venger, ubacivši Žirua umjesto Vlebeka.

Ova zamjena ispostavila se kao dobitna kombinacija, s obzirom da je Francuz odlično centrirao, a Remzi udarcem glavom savladao Kurtou za 2:1.

Do kraja utakmice još jednu priliku imao je Košta, ali je Ospina ponovo odlično reagovao i sačuvao mrežu.

Arsenal je ovim trijumfom ispisao istoriju pošto je 13. put osvojio prestižni engleski trofej.